KATEGORİLER

ASKERİ KONNEKTÖR (MS)

ASKERİ KONNEKTÖR (MS) NEDİR?

Konnektörün sözcüğünün kelime anlamı “bağlayıcı”dır. Konnektör teknolojisi her türlü endüstriyel yapının (fabrika, ar-ge, dönüşüm vs.) vazgeçilmezi olduğu gibi, savunma sanayisinde de kullanılan çok önemli bir komponenttir. Kullanımı kesinlikle bu alanlarla sınırlı değildir. Başlıca kullanıldığı diğer alanlar arasında ise ses & video, otomotiv, medikal, aydınlatma, güneş enerjisi sistemleri, havacılık ve denizcilik yer almaktadır. Ürün olarak genellikle zor koşullarda tercih edilirler.

 

Sanayi devrimi ve sonrasında elektrik sistemlerinin insan hayatına yoğun şekilde girmesiyle tüm sistem de değişim göstermiştir. Bu sebeple elektrik üretim birimlerinin en önemli enerji kaynağı olmuştur. Üretim bantlarının büyümesi ve yeni makinelerin de sayıları artarak bu bantlara eklenmesi, bu makinelere enerji iletilmesi, alanda bulunan sensör vb. bilgi teknolojilerinin ana kumanda merkezlerine bilgi iletebilmesi için iletim sistemlerine olan ihtiyacı da ortaya çıkarmıştır. Konnektörler de bu alanlarda bağlayıcı görevi görmek adına yeni özellikler eklenerek üretilmeye devam edilmişlerdir.

 

Diğer bağlayıcılardan en önemli farkları zorlu çalışma koşullarında hızlı devreye alma ve servis imkanlarını geliştiren sanayi tipi konnektörler, endüstriyel yapılarda ve projelerde de oldukça önemlidir. Bu konnektörler birkaç mA sinyallerden 200A gibi yüksek akımlara, çeşitli kutup sayılarına göre farklılıklar gösterebilmektedir.

KONNEKTÖR TÜRLERİ NELERDİR?

 

Sanayi ve endüstrinin gelişmesiyle, çeşitli özelliklerde bağlayıcı parçalara da ihtiyaç doğmuş ve bu parçaların üretimleri gerçekleştirilmiştir. Bu bağlamda farklı konnektör türleri mevcuttur.

 

KONNEKTÖR TÜRLERİ:

 

ASKERİ KONNEKTÖR

ASKERİ KONNEKTÖR (MS) (Askeri Tip Konnektör)

ASKERİ KONNEKTÖR

ASKERİ KONNEKTÖR

Aydınlatma Konnektörleri

Endüstriyel Konnektörler

Fiber Optik Konnektörler

Otomotiv Konnektörleri

Enerji Konnektörleri

Ses ve Video Konnektörleri

Solar Konnektörler

USB & RJ45 konnektörler

 

Kukdong markalı ASKERİ KONNEKTÖR (MS), başta savunma sanayii olmak üzere endüstride, raylı ulaşım sistemlerde, cnc makinalarında, kaynak makinalarında ve vinç sektörlerinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Askeri konnektör kategorisindeki ürünleri MIL serisi olanlar savunma sanayi için özel olarak üretilmiş ve bu sektörün gerektirdiği tüm sertifikalara sahiptir. Kukdong çevirmeli tip konnektörlerin yanı sıra, pratik kullanım imkanı sunan bayonet tip askeri konnektörleri de ürün gamı içerisinde bulundurmaktadır. Bu ürünler KDB seri altında toplanmıştır. MS serisi olan konnektörler ise çevirmeli tip olanlardır.

 

 

About the Author

elektriksaral@gmail.com

Benzer Yazılar

GÖNDER

Görünen isim

Email

Title

Mesaj